Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności

Serwis Samorządowy PAP

Program "DOBRY START" Drukuj
środa, 18 lipca 2018

dobry start
W dniu 1 czerwca 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”(Dz.U., poz. 1061). Program ten jest realizacją wsparcia rodzin w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

Świadczenie w wysokości 300,00zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny jest niezależne od dochodu rodziny

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:
•    przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia;
•    przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących.

Świadczenie przysługuje dziecku lub osobie uczącej się w:
•    szkole podstawowej, dotychczasowym gimnazjum;
•    szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej szkole ponadgimnazjalnej;
•    szkole artystycznej,w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki;
•    w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym oraz ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

Świadczenie nie przysługuje:
•    jeżeli dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatne pełne utrzymanie,
•    na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego,  (ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole).

Wniosek o świadczenie „Dobry start” będzie można złożyć elektronicznie już od 1 lipca poprzez: bankowość elektroniczną, stronę MRPiPS: empatia.mrpips.gov.pl.
Wniosek o świadczenie „Dobry start” w wersji papierowej można będzie składać od 1 sierpnia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaraczewie..

Wypłata świadczeń na wnioski złożone w lipcu lub sierpniu nastąpi nie później niż do 30 września, na rozpatrzenie wniosków złożonych od września do listopada są 2 miesiące. Wniosek o świadczenie ,,Dobry start’’ należy złożyć do 30 listopada, wniosek złożony po tym terminie nie zostanie rozpatrzony

Wzór wniosku o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry start'’, na stronie: https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/wzor-wniosku-o-swiadczenie

Dokumenty dla osób ubiegających się o świadczenie '’Dobry start’':
-  dokument tożsamości– rodzic
-  dokument  tożsamości  + orzeczenie sądu ustanawiające opiekuna prawnego - opiekun prawny
-  dokument  tożsamości  +  zaświadczenie  z  sądu  o  toczącym  się postępowaniu w sprawie przysposobienia dziecka
-  kserokopia prawomocnego wyroku sądu orzekającego separację  (oraz opiekę naprzemienną jeśli została sądownie ustalona)
-  kserokopia prawomocnego  wyroku sądu  orzekającego  rozwód ( oraz opiekę naprzemienną jeśli została sądownie ustalona)
-  kserokopia  paszportu  wszystkich  członków rodziny -  w przypadku ubiegania się o świadczenie przez cudzoziemca zamieszkującego na terenie R P
-  kserokopia  karty pobytu z adnotacją "dostęp do rynku pracy"
-  w przypadku ubiegania  się  o świadczenie  przez  cudzoziemca zamieszkałego  na  terenie R P
-  i  inne  dokumenty,  w tym oświadczenia,  niezbędne  do  ustalenia  prawa  do świadczenia 'Dobry start'. Oryginały dokumentów do wglądu.

Świadczenie w ramach programu ,,Dobry start’’ następuje bez wydawania i doręczania decyzji administracyjnej, z wyjątkiem: odmowy przyznania świadczenia oraz ustalenia nienależnie pobranego świadczenia. Wnioskodawca otrzyma informację o przyznaniu świadczenia na adres e-mail podany we wniosku, lub może osobiście odebrać informację w razie braku adresu e-mail w miejscu złożenia wniosku. Informacja zostanie przesłana z poczty elektronicznej GOPS w Jaraczewie, adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje dotyczącymi programu 'Dobry start" na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:  https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/

Załącznik nr 1. Wzór wniosku o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry start'’
Załącznik nr 2. Załącznik do wniosku o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry start’’

dobry start ulotka a5 06 06 1

dobry start ulotka a5 06 06 2

Program "Dobry Start"

W dniu 1 czerwca 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów                     z dnia 30 maja 2018r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”(Dz.U., poz. 1061). Program ten jest realizacją wsparcia rodzin w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

Świadczenie w wysokości 300,00zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny jest niezależne od dochodu rodziny

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:

  • przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia;
  • przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących.

Świadczenie przysługuje dziecku lub osobie uczącej się w:

  • szkole podstawowej, dotychczasowym gimnazjum;
  • szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej szkole ponadgimnazjalnej;
  • szkole artystycznej,w której jest realizowany obowiązek szkolny                       lub nauki;
  • w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku                   szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym                       oraz ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

Świadczenie nie przysługuje:

·        jeżeli dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatne pełne utrzymanie,

·        na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego, (ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole).

Wniosek o świadczenie „Dobry start” będzie można złożyć elektronicznie                        już od 1 lipca poprzez: bankowość elektroniczną, stronę MRPiPS: empatia.mrpips.gov.pl.

Wniosek o świadczenie „Dobry start” w wersji papierowej można będzie składać od 1 sierpnia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaraczewie..

Wypłata świadczeń na wnioski złożone w lipcu lub sierpniu nastąpi nie później niż do 30 września, na rozpatrzenie wniosków złożonych od września                do listopada są 2 miesiące. Wniosek o świadczenie ,,Dobry start’’ należy złożyć do 30 listopada, wniosek złożony po tym terminie nie zostanie rozpatrzony.

Wzór wniosku o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry start'’, na stronie: https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/wzor-wniosku-o-swiadczenie

Dokumenty dla osób ubiegających się o świadczenie '’Dobry start’':                                       - dokument tożsamości– rodzic                                                                                                - dokument tożsamości + orzeczenie sądu ustanawiające opiekuna prawnego - opiekun prawny                                                                                                                                           - dokument tożsamości + zaświadczenie z sądu o toczącym się postępowaniu w sprawie przysposobienia dziecka                                                             - kserokopia prawomocnego wyroku sądu orzekającego separację (oraz opiekę naprzemienną jeśli została sądownie ustalona)                                                           - kserokopia prawomocnego wyroku sądu orzekającego rozwód ( oraz opiekę naprzemienną jeśli została sądownie ustalona)                                                                - kserokopia paszportu wszystkich członków rodziny - w przypadku ubiegania się o świadczenie przez cudzoziemca zamieszkującego na terenie R P                           - kserokopia karty pobytu z adnotacją "dostęp do rynku pracy" - w przypadku ubiegania się o świadczenie przez cudzoziemca zamieszkałego na terenie R P                  - i  inne dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne do ustalenia prawa             do świadczenia 'Dobry start'. Oryginały dokumentów do wglądu.                             

Świadczenie w ramach programu ,,Dobry start’’ następuje bez wydawania                  i doręczania decyzji administracyjnej, z wyjątkiem: odmowy przyznania świadczenia oraz ustalenia nienależnie pobranego świadczenia. Wnioskodawca otrzyma informację o przyznaniu świadczenia na adres e-mail podany                           we wniosku, lub może osobiście odebrać informację w razie braku adresu                          e-mail w miejscu złożenia wniosku. Informacja zostanie przesłana z poczty elektronicznej GOPS w Jaraczewie, adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje dotyczącymi programu 'Dobry start" na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/

Zał. nr 1. Wzór wniosku o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry start'’.                                                               Zał.  nr 2. Załącznik do wniosku o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry start’’.

800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}
 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumSobota, 25 Maja 2024 r.

Imieniny obchodzą:

Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.