Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności

Serwis Samorządowy PAP

Informacja dotycząca Programu „Wielkopolska Karta Rodziny”(WKR) Drukuj
piątek, 21 listopada 2014

wkr

Program "Wielkopolska Karta Rodziny" został przyjęty przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego 29 maja 2014 roku, Uchwałą Nr 4705/2014 i jest Programem działań na rzecz rodzin wielodzietnych z województwa wielkopolskiego.

W dniu 21 października 2014 roku Gmina Jaraczewo zawarła Porozumienie Partnerskie Nr 29/gmina/2014Jaraczewo pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Gminą Jaraczewo dotyczące realizacji Programu "Wielkopolska Karta Rodziny". Jest to, więc kolejna oferta pomocy dla rodzin wielodzietnych ze strony samorządu wobec mieszkańców naszej gminy.

Adresatem działań w ramach Programu "Wielkopolska Karta Rodziny" objęte są rodziny 3+.Samorząd Województwa Wielkopolskiego zobligowany jest przez ustawodawcę do prowadzenia polityki rodzinnej z równoczesnym  naciskiem na  wprowadzanie nowych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie polityki społecznej. Dzięki innowacyjnym instrumentom aktywizacji społecznej możemy realnie wpływać na funkcjonowanie rodziny i czynić je łatwiejszym. Takim innowacyjnym instrumentem jest karta Programu "Wielkopolska Karta Rodziny".  Program stał się istotnym elementem polityki samorządu, ułatwiającym rodzinom wielodzietnym łatwiejszy dostęp do dóbr i usług pozostawiając w ich rodzinnych budżetach więcej pieniędzy.

Wielkopolska Karta Rodziny zapewnia rodzinom wielodzietnym korzystanie na preferencyjnych warunkach z katalogu oferty kulturalnej, oświatowej, rekreacyjnej i transportowej poprzez system zniżek wprowadzony przez Podmioty przystępujące do Programu "Wielkopolska Karta Rodziny". Kartę ,,WKR’’ będzie wydawał Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, ul.Nowowiejskiego 11 w Poznaniu.

Szczegóły na temat Projektu Wielkopolskiej Karty Rodziny i ofercie partnerów Projektu można uzyskać w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej, ul.Nowowiejskiego 11 w Poznaniu, nr tel. 061 856 79 57 strona www.rops.poznan.pl – Aktualności – Wielkopolska Karta Rodziny, lub w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaraczewie, ul. Jarocińska 7, osobiście w dniach urzędowania Ośrodka, tj. poniedziałek 8.00-16.00, wtorek - czwartek 7.30-15.30, piątek 6.00-14.00 lub pod nr tel. 062 740 84 00.

Oferta Partnerów projektu:

KULTURA
Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
Na wszystkie spektakle poza premierami i spektaklami impresaryjnymi:
- 16 zł za bilet ulgowy dla rodzica lub opiekuna,
- 7 zł za bilet dla dziecka do 18-tego r.ż.,
- 7 zł za bilet dla uczniów, studentów do 25-tego r. ż.

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

Brama Poznania ICHOT

Bilet wstępu na ekspozycję w Bramie Poznania w cenie 5 zł:Ponadto bilet wstępu na ekspozycję uprawnia do skorzystania z usługi audiowycieczki na Ostrów Tumski w terminie do 10 dni od daty zwiedzenia Ekspozycji. W celu skorzystania z usługi audiowycieczki we wskazanym powyżej terminie należy okazać bilet wstępu na ekspozycję.

Bilet na audiowycieczkę po Ostrowie Tumskim w cenie 1 zł:Bilet na audiowycieczkę nie uprawnia do wejścia do innych instytucji kultury i dziedzictwa zlokalizowanych na terenie Ostrowa Tumskiego (w tym w szczególności: Katedry, Muzeum Archidiecezjalnego, Archiwum Archidiecezjalnego, Rezerwatu Archeologicznego). Zasady i godziny zwiedzania w tych podmiotach regulują osobne regulaminy zwiedzania i opłat. Skorzystanie z oferty audiowycieczki po Katedrze związane jest z koniecznością uregulowania opłaty wstępu do Katedry i podziemi katedralnych oraz przestrzegania zasad i godzin zwiedzania obowiązujących w Katedrze.Zniżki nie łączą się z innymi promocjami.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

HANDEL
25 zł na wstęp na spektakle repertuarowe
Lapiss MAGDALENA ANTKOWIAK www.lapiss.pl
15% zniżki:
Sprzedaż internetowa biżuterii i zegarków m.in. Verona, biżuteria modowa, zegarki Adriatica
Firma Optyczna PIOTR DZIADOSZ
ul. Swoboda 43
60-389 Poznań
tel. 61 861 58 20
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
14% zniżki na:
- okulary do pracy przy komputerze
- wszystkie rodzaje szkieł okularowych: ZEISS, ESSILOR, HOYA, JZO
- cały asortyment oprawek polskich i importowanych
- okulary przeciwsłoneczne
- realizacja recept w ramach umowy z NFZ

TO I OWO Barbara Pilarczyk
ul. Sportowa 16a
64-305 Bolewice
- 10% zniżki na:
- chemię gospodarczą
- odzież dziecięcą
- odzież dla dorosłych

www.uroczyprezent.pl
5% zniżki na cały asortyment:>
- bukiety na indywidualne zamówienia z cukierków, guzików, ubranek niemowlęcych, gadżetów gospodarstwa domowego itp.

BERPO s.c.

 

 

 

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumWtorek, 18 Czerwca 2024 r.

Imieniny obchodzą:

Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.