Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności

Serwis Samorządowy PAP

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Jaraczewo Drukuj
środa, 19 listopada 2014

dsc 0148 17 11 2014Obchody Święta Niepodległości w Gminie Jaraczewo połączone zostały z uroczystym odsłonięciem i poświęceniem pomnika „W HOŁDZIE MIESZKAŃCOM ZIEMI JARACZEWSKIEJ, KTÓRZY ODDALI SWE ŻYCIE ZA NASZĄ WOLNOŚĆ".

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny, która odbyła się 9 listopada br. o godzinie 14.00 w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Jaraczewie. Po niej nastąpił przemarsz pod pomnik, gdzie miała miejsce część rocznicowa i apel poległych.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Wójt Gminy Jaraczewo - Dariusz Strugała (pobierz treść przemówienia), Członek Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Jaraczewie - Kazimiera Horyza Pachciarz, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, Burmistrz miasta partnerskiego Leuna (Niemcy) - Dr. Dietlind Hagenau oraz zastępca Mera Nowowołyńska (Ukraina) – Władimir Rożeluk. Po wystąpieniach wciągnięto flagę narodową na maszt i odegrano hymn państwowy, który zaakompaniowała orkiestra dęta z Leszna. Następnie Wójt Gminy Jaraczewo dokonał uroczystego odsłonięcia pomnika, a proboszcz miejscowej parafii, ks. Stefan Czarnecki, poświęcił go.

Dzieci i młodzież ze szkoły w Rusku przedstawiły montaż słowno – muzyczny.

Zgromadzone przy obelisku delegacje władz Gminy, Organizacji Społecznych, Szkół, mieszkańców i pocztów sztandarowych z terenu Gminy, a także partnerów z Niemiec i Ukrainy złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Po części oficjalnej zgromadzeni udali się na boisko sportowe w Jaraczewie. Tam czekał na nich mały poczęstunek – grochówka oraz krótki występ orkiestry dętej i mażoretek z Leszna.

W następnym dniu obchodów zorganizowano VI spotkanie „Dorosłe dzieci mają... głos", które w tym roku odbyło się w sali wiejskiej w Rusku. Występy muzyczne amatorów i gościa specjalnego – Anny Pietrzak (wokalistki zespołu Partita) zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność. Po koncercie odbył się tradycyjny bal, do którego w tym roku przygrywała grupa „Two boys".

I Jaraczewski Bieg Niepodległościowy rozpoczął kolejny dzień uroczystości. Na starcie 9,5-kilometrowego biegu stanęło 68 zawodników. Wszyscy uczestnicy, ubrani w koszulki z logo Gminy Jaraczewo i trzymający w ręku flagi Polski, dobiegli do mety, która znajdowała się przy nowoodsłoniętym pomniku w Jaraczewie. Tam Wójt Gminy wręczył wszystkim biegaczom pamiątkowe medale i dyplomy.

Tego samego dnia w strzelnicy KKS SNAJPER w Jaraczewie odbył się tradycyjny już Niepodległościowy Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Jaraczewo. Wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce Gach Zdzisław
  • II miejsce Tomczak Jan
  • III miejsce Chadryś Jacek

W kategorii gimnazjum:

  • I miejsce Agata Koster
  • II miejsce Sandra Kmiecik
  • III miejsce Eryk Kubacki

O godzinie 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaraczewie rozpoczął się II Przegląd Piosenki Patriotycznej „BOGURODZICA". Dzieci i młodzież, w czterech kategoriach wiekowych, wykonały pieśni patriotyczne, a następnie zostały ocenione przez jury.

Organizatorami obchodów Święta Niepodległości byli: Wójt Gminy Jaraczewo, Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, GOK Jaraczewo, OSP Jaraczewo, KSS SNAJPER Jaraczewo oraz SZS Jaraczewo.

 

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika „W HOŁDZIE MIESZKAŃCOM ZIEMI JARACZEWSKIEJ, KTÓRZY ODDALI SWE ŻYCIE ZA NASZĄ WOLNOŚĆ".

 

VI spotkanie „Dorosłe dzieci mają... głos" Galeria na stronie GOK Jaraczewo

 

 

I Jaraczewski Bieg Niepodległościowy

 

Niepodległościowy Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Jaraczewo

 

 

II Przegląd Piosenki Patriotycznej „BOGURODZICA" Galeria na stronie GOK Jaraczewo

 

 

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumWtorek, 18 Czerwca 2024 r.

Imieniny obchodzą:

Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.