Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności

Serwis Samorządowy PAP

Sesja z piłkarzami i nowymi partnerami z Czech Drukuj
środa, 01 października 2014

20140929news

Dnia 25 września 2014 roku odbyła się XLIV Sesja Rady Gminy Jaraczewo. Głównym punktem w programie sesji było podjęcie uchwały w sprawie podpisania przez Gminę Jaraczewo umowy partnerskiej o współpracy z miastem Bílina w Czechach (strona internetowa Miasta Bílina http://bilina.cz). Samorządy te utrzymują stosunki przyjacielskie już od kilku lat. Młodzież z Jaraczewa uczestniczyła w zeszłym roku w Bílinie w międzynarodowym projekcie „Gry bez granic", natomiast czeska młodzież miała okazję wypoczywać wraz z polskimi i niemieckimi przyjaciółmi nad polskim morzem podczas kolonii w Darłówku. Przystąpienie do umowy partnerskiej pozwoli jednak na nawiązanie oficjalnej współpracy, nie tylko na szczeblu wymiany młodzieży, ale również w dziedzinie kultury, oświaty, ochrony środowiska, gospodarki czy turystyki i da możliwość ubiegania się o dofinansowanie wspólnych projektów ze środków unijnych.

Stronę czeską reprezentowali: starosta Josef Horáček, sekretarz Ladislav Kvéch oraz proboszcz tamtejszej parafii ks. Marcin Saj.

Miasto Bílina leży we wschodniej części obszaru Chomutov - Teplice, w dolinie rzeki o tej samej nazwie. Jest miastem przemysłowym i uzdrowiskowym z 17 tysiącami mieszkańców.

Następnie z wizytą na posiedzenie Rady przybyli młodzi piłkarze Gminnego Klubu Sportowego Jaraczewo, którzy w zeszłym sezonie zajęli I miejsce w Kaliskiej Lidze Piłki Nożnej (dzieci do klas III Szkoły Podstawowej). Głos zajął trener, Jacek Krawczyk, który przedstawił krótko osiągnięcia swoich podopiecznych, podziękował za wsparcie finansowe udzielane przez Gminę Jaraczewo, w szczególności za dofinansowanie młodym zawodnikom wyjazdu do Warszawy w dniach 13-14 września, podczas którego zwiedzano m.in. Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Krakowskie Przedmieście.

 

 

 

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumWtorek, 18 Czerwca 2024 r.

Imieniny obchodzą:

Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.