Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności

Serwis Samorządowy PAP

INFORMACJA W SPRAWIE PROGRAMU „RODZINA 500+” Drukuj
środa, 06 kwietnia 2016

500W dniu 01 kwietnia 2016 r. weszła w życie ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Zgodnie z ustawą świadczenie wychowawcze przysługuje rodzicom, opiekunom prawnym lub opiekunom faktycznym na dziecko do ukończenia 18 roku życia, na drugie i kolejne dzieci w rodzinie w wysokości 500,00 złotych miesięcznie. Ubiegając się o świadczenie na pierwsze dziecko warunkiem koniecznym jest spełnienie kryterium dochodowego, które wynosi 800,00 zł oraz 1.200,00 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego w rodzinie. Pod uwagę będzie brany dochód uzyskany w roku 2014.

Nabór wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach PROGRAMU „RODZINA 500+”, który obowiązuje od dnia 1 kwietnia 2016 r. w siedzibie Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaraczewie w godzinach:

  • Poniedziałek 8.00-16.00
  • Wtorek, Środa, Czwartek 7.30-15.30
  • Piątek 6.00-14.00

Na wnioski uprawniające do przyznania świadczenia wychowawczego złożone w terminie 3 miesięcy od wejścia w życia ustawy, tj. 1 kwietnia 2016 r. - 1 lipca 2016 r. świadczenie „500+” przyznane zostanie od dnia 1 kwietnia 2016 r.

Ustalenie i wypłata świadczenia wychowawczego następuje (zgodnie z ustawą) w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

  • Wnioski w ramach programu 500 + można także pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy Jaraczewo oraz w sekretariatach szkół na terenie gminy Jaraczewo.
  • Wnioski o przyznanie świadczenia można składać osobiście w siedzibie GOPS jak również za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet.
  • E-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu Emp@tia, PUE ZUS, ePUAP oraz Bankowości Elektronicznej.

 

Poniżej instrukcje składania wniosków:

Rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony.

Banki, które podpisały list intencyjny to: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA, Eurobank.

PDF Wnioski on-line - bank

 

Emp@tia to nowy kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez internet m.in. o: przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, becikowe, zasiłek pielęgnacyjny. Od 1 kwietnia dzięki Emp@tii złożymy wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu.

PDF Wnioski on-line - Emptia

 

PUE ZUS udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwi złożenie wniosku elektronicznego o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Wniosek elektroniczny będzie dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, będzie miała możliwość wypełnienia i wysłania wniosku. 

PDF Wnioski on-line - PUE ZUS

 

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Przez ePUAP można załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych. Aby to zrobić trzeba mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić tożsamość danej osoby.

pdf Wnioski on-line - ePUAP utworzonego przez ministra właściwego do spraw rodziny na stronie http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/500-/rodzina-500-2.

 

Druki wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego udostępnione są także na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo www.jaraczewo.eu

 

Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 62 740 84 34 wew. 23.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaraczewie przede wszystkim do skorzystania z programu. Program ten daje Państwa rodzinom realne finansowe wsparcie, które z pewnością wpłynie na poprawę standardu życiowego oraz daje możliwość rozwoju.

 

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumSobota, 25 Maja 2024 r.

Imieniny obchodzą:

Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.