Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności

Serwis Samorządowy PAP

XXIX Biegi Jaraczewskie Drukuj
środa, 01 października 2014

tn DSCN2105

XXIX Biegi Jaraczewskie, przekładane ze względu na opady deszczu z 2 i 17 maja 2014r., wreszcie udało się przeprowadzić. 27.09.2014r. nad Zalewem wodnym w Panience odbyły się biegi dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców Gminy Jaraczewo.

W słoneczną pogodę, do Panienki zjechało 425 zawodników oraz około 200 rodziców i opiekunów. W trakcie imprezy rozegrano 24 biegi, z każdego biegu pierwsza trójka była nagradzana medalami i dyplomami, a pierwszy zawodnik dodatkowo pucharem. Wszyscy startujący otrzymali butelkę wody oraz baton.

W trakcie biegów po raz pierwszy prowadzone było liczenie dzieci z każdej szkoły, szkoła z której startowało najwięcej zawodników w stosunku do uczniów szkoły otrzymała nagrodę Wójta Gminy Jaraczewo Dariusza Strugały - 800 zł, z przeznaczeniem na wycieczkę szkolną. Wygrała SP w Wojciechowie, z której startowało 68% uczniów.

Wszystkie szkoły otrzymały również nagrodę dyr. GZEAS Jerzego Jakubowskiego - puchary, wśród przedszkoli najlepsze okazało się przedszkole w Panience, wśród SP - Wojciechowo, gimnazjów - Rusko.

Po biegach odbyło się losowanie nagród: 4 rowerów (ufundowanych przez:1-Roman Grzelak firma transportowa,1-Radę Gminy Jaraczewo, 2- Michał Glinkowski i Piotr Biegun), karnetu na siłownię (ufunowany przez Atlas Fitness Club z Jarocina), 6 przelotów samolotem (ufundowanych przez Stowarzyszenie OD NOWA działające przy MOW w Cerekwicy Nowej), 50 nagród sportowych, nagród ufundowanych przez Gazetę Jarocińską - która była patronem biegu.

Organizatorami biegu byli: Szkolny Związek Sportowy w Jaraczewie w skład, którego wchodzą prawie wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego z terenu Gminy Jaraczewo. Koło Wędkarskie w Jaraczewie, Urząd Gminy w Jaraczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie, Straż Pożarna w Jaraczewie, Patron medialny: Gazeta Jarocińska. Sponsorzy: Stowarzyszenie OD NOWA, Gminny Klub Sportowy w Jaraczewie, Michał Glinkowski, Piotr Biegun, Wojciech Kordus - Usługi Dekarsko-Ciesielskie, Danuta i Szymon Mikuszewscy, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Atlas Fitness Club w Jarocinie, Firma transportowa Roman Grzelak, Klub Karate Kyokushin w Jaraczewie.

 

 

 

 

Autor: Jacek Krawczyk

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumCzwartek, 25 Lipca 2024 r.

Imieniny obchodzą:

Jakub, Krzysztof, Nieznamir, Sławosz, Walentyna

Do końca roku zostało 160 dni.