Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności

Serwis Samorządowy PAP

KOMUNIKAT NR 16 BURMISTRZA MIASTA I GMINY JARACZEWO Drukuj
poniedziałek, 12 października 2020

ugKOMUNIKAT NR 16
BURMISTRZA MIASTA I GMINY JARACZEWO


Szanowni mieszkańcy gminy Jaraczewo.

W ostatnich dniach pandemia koronawirusa znacząco przybrała na sile. Dobowe wzrosty zakażeń przekroczyły w kraju 4000. Również na terenie Gminy Jaraczewo odnotowaliśmy znaczny wzrost zachorowań. Na dzień dzisiejszy potwierdzono 6 przypadków zachorowania na COVID-19, 5 osób przebywa w izolacji domowej, jedna osoba jest hospitalizowana.

Dlatego tak ważne jest byśmy wspólnie dbali o nasze bezpieczeństwo. Każdego dnia kierujmy się zasadą MDD – maseczka, dystans, dezynfekcja.

Jeśli stan zdrowia zacznie budzić Wasze wątpliwości, warto przeprowadzić test. Jak to zrobić ? Są dwie możliwości:

I. Skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu - test wykonywany jest w ramach NFZ w przyszpitalnym Punkcie Pobrań (za budynkiem Szpitala Powiatowego w Jarocinie). Jeżeli w tym czasie osoba przebywa już na kwarantannie, wówczas dojazd na takie badanie zgłasza do PSSE. Dojazd na badanie odbywa się własnym środkiem transportu.

II. Wykonanie testu na COVID-19 prywatnie - cena testu: 400 zł również w Punkcie Pobrań przy Szpitalu Powiatowym w Jarocinie. Należy uprzednio zarejestrować telefonicznie - nr tel. 62 33 22 341. Rejestracja od pon.- pt. w godzinach 12:00 -14:00. Badania natomiast można wykonać codziennie w godzinach 08:00-10:00. W celu wykonania badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dowód wpłaty (400 zł).

Numer rachunku bankowego, na który należy niniejszą kwotę uiścić:

Bank PKO BP 35 1020 2212 0000 5902 0304 2918 z dopiskiem:
COVID-19, imię i nazwisko

Szanowni Państwo.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 10 października cała Polska będzie żółtą strefą. Oznacza to, że na terenie strefy obowiązują poniżej opisane zaostrzenia:

Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju - od soboty w całym kraju obowiązkowe będzie noszenie masek we wszystkich miejscach publicznych - zarówno pod dachem, jak i pod gołym niebem. Co ważne, zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Lokale gastronomiczne – na terenie całego kraju w tego typu miejscach obowiązywać będzie limit: na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. W lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

Na imprezach okolicznościowych – mniej gości; w przypadku chrzcin, wesel czy innych imprez okolicznościowych obowiązuje limit 75 osób. Ograniczenie to wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, tj. od 17 października.

Wydarzenia kulturalne - w przestrzeni zamkniętej wydarzenie może odbyć się z udziałem 25% publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

Zgromadzenia - nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń. Może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość – minimum 100 m.


MDD

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumWtorek, 18 Czerwca 2024 r.

Imieniny obchodzą:

Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.